Jak dobrze zacząć dzień – 7 trików na udany i zorganiowany poranek

with 8 komentarzy

jak dobrze zacząć dzień Jak dobrze zacząć dzień ?

Znacie to powiedzenie, że ktoś „wstał lewą nogą” ? Myślę, że nie raz zdarzyło nam się zaspać, latać jak opętani po całym mieszkaniu, przy okazji narobić niezłego bałaganu i pójść do pracy, czy szkoły ze złym humorem.
Poniżej znajdziecie  sposoby na to, by mój poranek był udany i zorganizowany:

  1. Pójdź wcześniej spać dnia poprzedniego – ten punkt, chociaż jest pierwszy, idzie mi najciężej. Jestem nocnym markiem i uwielbiam uczyć się i czytać po nocach.
  2. Nastaw budzik na odpowiednią godzinę i wstań z pierwszym dzwonkiem – drzemki do 10-ciu czy 15-tu minut  nie są dla mnie. Po pierwsze, tracę czas który mogłabym inaczej spożytkować, po drugie, wcale nie czuję się bardziej wyspana. Możesz spróbować korzystać z aplikacji, która wybudza Cię w odpowiedniej fazie snu.
  3. Wszystkie rzeczy w jednym miejscu – znajdź jedno miejsce w domu, gdzie zgromadzisz wszystkie rzeczy potrzebne do wyjścia np. torebkę, portfel, klucze etc. Nie będziesz już latać i wszystkiego szukać.
  4. Sprawdź pogodę na następny dzień –  przygotuj całkowity out fit, łącznie z dodatkami w jednym miejscu. Chyba każda z nas wie ile problemów i czasu zabiera nam szukanie idealnego stroju.

5. Zaplanuj swój dzień  w kalendarzu –  Ja korzystam ze swojego plannera lub tworzę plan w głowie wieczorem dnia poprzedzającego. Zastanów się czy nie musisz nic ze sobą zabrać, abyś nie musiała się wracać.

6. Posiłki – Zaplanuj i przygotuj wcześniej śniadanie lub drugie śniadanie, które zabierzesz ze sobą.

7. Chwila dla Ciebie – Usiądź spokojnie, napij się herbaty i przeczytaj kawałek wartościowej książki, czy posłuchaj ulubionej piosenki. Ciesz się, że masz jeszcze 20 minut do wyjścia! Spędź ten czas tak, jak chcesz!
jak dobrze zacząć dzień

Tak zorganizowany poranek, pozwala mi spokojnie usiąść, przeczytać to, na co mam ochotę, posłuchać ulubionego podcastu, czy pojechać wcześniej do pracy.
Często mając trochę dodatkowego czasu patrzę w okno, piję ulubioną herbatę, a potem wychodzę do pracy z uśmiechem na twarzy. 🙂

Jak spędziłabyś swoje dodatkowe kilka minut?

 • Dagmara Górzkowska

  Zgadzam się ze wszystkim! Ja muszę wstać po pierwszych dźwiękach budzika, inaczej czuję się, jakby ktoś mnie zdzielił łopatą przez głowę 😀 I lubię wstać trochę wcześniej, żeby nie szykować się w biegu i mieć czas na złapanie ostrości 😉
  Mnie nic (nawet dobra organizacja) nie motywuje do życia tak, jak czysta przestrzeń i dobra pogoda! Szkoda, że tego nie da się zaplanować 😉

  • creativevibes

   Oh tak! O dobrej pogodzie nawet nie wspominałam 🙂 Generalnie, czysta przestrzeń sprawia, że więcej mi się chce. 🙂

  • creativevibes

   Oh tak! O dobrej pogodzie nawet nie wspominałam 🙂 Generalnie, czysta przestrzeń sprawia, że więcej mi się chce. 🙂

 • Agata Aga

  Podoba mi się punk C :).

  • creativevibes

   Oj, ile razy ten punkt C uratował mi życie 🙂 haha!

 • Bardzo dobre porady. Podpisuję się pod każdym punktem. Jakiś czas temu pisałam u siebie o nawykach porannych i dużo punktów się pokrywa. Po prostu wiadomo co jest dobre i skuteczne i jest to proste i ogólnie znane, gorzej jest z egzekwowaniem od siebie realizacji wszystkich punktów.

  • creativevibes

   Chętnie poczytam i Twoją wersję! Tak jak mówisz, to tak jak ze zdrowym jedzeniem i ze zrezygnowaniem z curku, wiemy że nie jest za zdrowy, a jednak go jemy. 🙂

 • Kamila Lewdańska

  Porządny początek dnia to zdecydowanie ciągle mój najsłabszy punkt:( Fajny post, pomaga uporządkować parę myśli :)pozdrawiam