fbpx

Hej! Mam dziś dla Ciebie 6 świetnych stron do dobierania kolorow.
Wiele osób, w tym często ja, mamy problem z odpowiednim dobieraniem kolorów do swoich grafik, szablonów, czy ogółem kolorów swojej marki. Chciałabym, aby dzięki takiemu zestawieniu, ułatwić Ci życie i aby tworzyć rzeczy przyjemnie dla oka!

Znam wiele osób, które nie będą potrzebowały takich stron, ponieważ urodziły się z takim zmysłem lub skończyły szkoły, które odpowiednio przygotowują ich do takich prac. Poniżej znajdziecie aż 6 propozycji ode mnie. Kolejność ułożenia nie ma znaczenia.

 

  1. Color Blender

    6 świetnych stron do dobierania kolorow
    Świetna strona, na której wybieramy kolor podstawowy przy użyciu selektora kolorów. Do koloru podstawowego są dopasowywane automatycznie pozostałe 5 kolorów. Każdy z kolorów można edytować własnoręcznie.
    Wielkim atutem strony jest przygotowanie paletki kolorów do załadowania w programie PS i Ilustrator. Klikając przycisk-wyślij na e-mail, dostajemy linka, którego możemy zapisać lub wysyłamy wszystko na maila. Super opcją! Korzystałam wiele razy : )

  2. Adobe color CC

    6 świetnych stron do dobierania kolorow

Przyznam się bez bicia, że to moja ulubiona strona. Wydaje się mieć najwięcej opcji, jest moim zdaniem najbardziej rozwinięta i profesjonalna. Aby dobrać kolor, wystarczy znać kilka reguł dobierania kolorów. Np. monochromatyczne, dopełniające czy triada.
O wszystkim możecie poczytać w internecie, jeśli chcielibyście, abym przygotowała dla Was taki wpis, dajcie znać! Czekajcie, to nie wszystko.
Cudowną opcją, jest pobieranie kolorów ze zdjęcia, które załadujemy po naciśnięciu ikonki aparatu w prawym górnym rogu. 

6 świetnych stron do dobierania kolorow

 

 

 

 

 

 

Panel wygląda tak jak powyżej, tu również mamy możliwość wybierania, w jaki sposób program ma pobrać kolory ze zdjęcia. ! Czy to nie jest cudowne?

6 świetnych stron do dobierania kolorow

 

 

 

Następną opcją w Adobe CC jest też opcja Eksploruj, gdzie możemy spojrzeć, jak inne osoby stworzyły swoją paletę. Wszystkie swoje prace możecie zapisać i także udostępnić innym.

3. Coolors

6 świetnych stron do dobierania kolorow

 

 

 

 

 

 

No dobra, chyba to, co napisałam wyżej, nie jest do końca prawda. Coolors jest naprawdę cool! To znów narzędzie, które ma wiele zalet! W zakładce generate, tworzymy swoje kolory, możemy je dowolnie zamieniać miejscem, znaleźć inne odcienie danego koloru. W ustawieniach możemy zaznaczyć jakie nazwy, oprócz nazw kolorów w heksach mają nam się wyświetlać, dla przykładu-wybrałam RGB, z łatwością dopasuje je do swojego programu i przygotuje odpowiednie zestawienie kolorów pasujących do wyświetlania na stronach internetowych.

6 świetnych stron do dobierania kolorow

Następną opcją tak jak i w Adobe CC, jest pobieranie kolorów ze zdjęć, a potem wygenerowanie kolażu, takiego jak powyżej.

6 świetnych stron do dobierania kolorow

 

 

 

 

 

 

Ciekawą i niespotykaną na innych stronach jest zakładka ślepoty barw, z czystej ciekawości przeleciałam przez wszystkie konfiguracje i zobaczyłam kolory tak, jakbym cierpiała na jedną z wymienionych na liście.

W Coolors można także dopasować jasność, temperaturę koloru, nasycenie czy jego odcień.  Ustalone przez siebie kolory możemy także wyeksportować w wielu konfiguracjach – pdf, link, png, svg i inne.

4. Colorspire

 

6 świetnych stron do dobierania kolorow

Colorspire to stronka, która może pomóc nam w doborze kolorów pod układ strony, nie jest to wysoce zaawansowane narzędzie, ale może się przydać !

5. Colorcodehex

 

6 świetnych stron do dobierania kolorow

 

ColorCodeHex to nie jest do końca narzędzie do dobierania kolorów, ale postanowiłam o nim wspomnieć. Możemy tu znaleźć dosłownie wszystkie informacje o danym kolorze. Co prawda, cały interface strony do mnie nie przemawia, to w momencie, gdybym potrzebowała informacji o kolorze, mam wszystko.

6 świetnych stron do dobierania kolorow

Fajnym ułatwieniem są kody, które można wkleić na naszej stronie internetowej i nie babrać się za bardzo 🙂

5. Design seeds

 

6 świetnych stron do dobierania kolorow

Ostatnie, lecz nie najgorsze to Design seeds. Strona pełna inspiracji, cudownych palet barw, dobieranych do pięknych zdjęć. Polecam, jeśli chcemy spojrzeć jak dobrać kolory, może wpadniemy na coś innego niż zwykła podstawowa paleta barw. Palety kolorystyczne są podzielone kategoriami np. Letnie zestawienia. Wyszukamy je także zwyczajnie po interesującym nas kolorze. 6 świetnych stron do dobierania kolorow

Dajcie znać, czy podobają Wam się tego typu wpisy i czy chcecie więcej.
Jakie narzędzia do prowadzenia bloga, tworzenia grafik czy social media Was interesuje?