Dlaczego zdecydowałam się na pracę jako WA?

Nigdy to nie był mój jakiś wielki plan, cel w życiu. Zaczęło się od zdobywania wiedzy w wielu dziedzinach np. w tworzeniu stron www, grafice, marketingu i ustawianiu kampanii Google Ads i Analytics. Zdecydowałam się na tę pracę, bo lubię pomagać, tworzyć i kreować coś fajnego. Przede wszystkim kocham wspierać — kobiece, pełne potencjału biznesy.

Mogę pracować, kiedy chce

Jako WA, możesz pozwolić sobie na pracę w dogodnych dla Ciebie godzinach (no, chyba że masz inne ustalenia ze swoim pracodawcą). Możesz zorganizować swój dzień, aby dopasować się do życia, które masz lub rodzaju życia, które chcesz stworzyć.
Oczywiście, wciąż musisz znaleźć czas na pracę, bo w końcu za to ci płacą, ale to Ty decydujesz, kiedy i jak ułożysz swój dzień.
Pamiętaj jednak, że gdy weźmiesz na siebie zbyt dużo pracy, ten punkt nie ma racji bytu, bo doba się nie rozciągnie.

Mogę pracować tam, gdzie chce

O tak! To jest to, przecież sama nazwa wskazuje. „Wirtualna” Asystentka. Masz być online, nie przy biurku, w biurze wśród innych pracowników. Możesz pracować nawet z łóżka, czego nie polecam. Pracowałem już w różnych lokalizacjach, jedyne czego potrzebuję to laptopa i połączenia z Internetem. Jeśli więc szukasz niezależnego od lokalizacji lub cyfrowego stylu życia nomada, wirtualna pomoc idealnie pasuje!

Mogę pobudzić swoją kreatywność

Mimo wszystko pracujesz na siebie. Spędzanie czasu w biurze, nie służy, gdy nie masz już co robić i zastanawiasz się nad sobą, najchętniej wyszłabyś już do domu. Praca na siebie to ciągły samorozwój, ewolucja, podróż, która wymaga pokładów cierpliwości, ale też kreatywności.

Mogę rozwijać się równocześnie pracując na etacie

Przyznam, że ciężko byłoby pracować na 2 lub więcej etatów będąc fizycznie w biurze, bądź innej pracy. W ten sposób mam możliwość rozwijać się w innych dziedzinach niż tych, w których pracuję na zwykłym etacie.

Uwaga!

Bycie Wirtualną Asystentką nie jest dla wszystkich i nie należy postrzegać tej pracy jako łatwego pieniądza. Jest to poważny wybór kariery i musisz być w pełni zaangażowany. Pamiętaj jednak, że to dużo pracy i prawdopodobnie będziesz pracować więcej niż na etacie. Ale pracoholicy jednak nie mają z tym problemu.