Google wizytówka – Google Moja firma

with Brak komentarzy

Google wizytówka – dlaczego warto ją posiadać?

W tych czasach, najczęściej sięgamy po swój telefon albo laptopa i wpisujemy dane zagadnienie do wyszukiwarki internegowej. Na przestrzeni ostatnich lat rózne informacje roziwnęły się do tego stopnia, że odpowiedzi w “wujku google” znajdziemy niemal na każdy temat.
Wiele z firm decyduje się na założenie strony, fanpage na facebooku, a nawet korzystania z instagrama. Zastanawia mnie jednak, dlaczego tak wiele z loklanych firm, biznesów czy przedsiembiorstw nie ma, lub nie dba o wizytówkę Google. Google Moja firma jest DARMOWĄ usługą, stworzoną specjalnie z myśłą o przedsiembiorcach. Z utworzeniem wizytówki w może poradzić sobie praktycznie każdy, kto choć trochę “siedzi w internetach”.

Zakładanie Google wizytówki – krok po kroku

Tworzenie jest naprawdę prostę. Obiecuję!
Od czego zaczynamy? Wchodzimy na stronę google moja firma i klikamy w przycisk “zacznij teraz”

KROK 1: podajemy nazwę firmy
google moja firmaKROK 2: Podajesz adres firmy (tu będzie prowadziła nawigacja z Google Maps – sprawdź więc 2 razy jego poprawność).

google moja firma

KROK 3: Wybierz kategorię, która pasuje do Twojej firmy. W późniejszym etapie możesz dodać ich więcej.
google moja firmaKROK 4: Podaj swoje dane kontaktowe, widoczne dla Klientów.
google moja firma
KROK 5: Zdecyduj, czy chcesz otrzymywać wskasówki od google.
google moja firma
KROK 6: Zakończ weryfikację firmy klikając w przycisk “Zakończ”.

google moja firma

Google Maps – konieczność!

Posiadanie konta na Google Moja firma i wyświetlanie jej na Google Maps, to mus! Każda zainteresowana, lub potencjalnie zainteresowana osoba znajdzie o Twojej firmie najważniejsze informacje – telefon, adres czy odnośnik do witryny internetowej.  Warto dodać, że do Google wizytówki można, a wręcz powinno się dodawać zdjęcia – pokaż Klientowi czego może się spodziewać.

Pamiętaj o weryfikacji konta

Pamiętajcie, że po założeniu konta, musicie je zweryfikować. Można zrobić to w dwojaki sposób – poprzez weryfikację telefoniczną (sms lub telefon) lub przez przesłanie kodu na adres pocztowy. Bardzo polecam to drugie rozwiązanie, dokument warto schować na przyszłość, może się nam nie raz przydać,

Kilka ważnych rzeczy, które musisz zrobić:

  1. Uzupełnij godziny pracy Twojej firmy, koneicznie. Firmy, które mają wypełnione odpowiednio te dane, to po pierwsze rzetelny i wiarygodny obraz twojej firmy, a po drugie – Twoja pozycja w wynikach wyszukiwania google idzie w górę. Masz urlop / remont / święto? Możesz dodać niestandsrdowe godziny pracy przypisane do konkretnej daty.
  2. Podaj numer telefonu, najlepiej stancjonarny – Google bardziej ufa takim numerom.
  3. Podaj adres witryny jeśli taką posiadasz
  4. Dodaj zdjęcia! ten punkt, jest ogromnie ważny.
  5. Wchodź w interakcję z Klientem, który pozostawi ocenę i opinię na Twojej google wizytówce.

To jak, bierzecie się do roboty i dodajecie swoją firmę do google wizytówki?