IGTV – Instagram TV – co to jest i jak je założyć?

IGTV to aplikacja, która wystartowała w 2018 roku jako pewnego rodzaju dodatek do Instagramu. Nie zdobyła, wtedy wystarczającego zainteresowania użytkowników, bo miała całkiem sporo ograniczeń. Największym problemem była możliwość umieszczania na platformie wyłącznie pionowych filmów. Z tego powodu nagrania przygotowane na YouTube’e nie nadawały się do publikacji na Instagram TV. Obecnie aplikacja ta przeszła pewne zmiany, które mają na celu skuteczne przyciągnięcie użytkowników. O co chodzi? Czym jest IGTV i do czego służy? Czy warto zakładać Instagram TV zamiast Youtube? I w końcu – Jak założyć konto na Instagram Tv krok po kroku?

Różnica pomiędzy Stories, IGTV i YouTube

Na InstaStory można publikować filmy, które trwają nie więcej niż 15 sekund. Możesz wrzucić dłuższe nagranie, ale zostanie podzielone na kilka części, a każda z nich będzie trwała maksymalnie 15 sekund. Instagramowa telewizja daje, więc dużo większe możliwości. Z poziomu komputera możesz opublikować na nim film, który trwa aż do 60 minut, a z telefonu do 10 minut. Minimalna długość to minuta. Co ważne, IGTV daje też możliwość przewijania nagrania, co w Relacjach jest niemożliwe. Zniesiono też ograniczenie, co do orientacji nagrania – obecnie nie musi już być w pionie. Dzięki temu IGTV daje Ci właściwie takie same możliwości jak YouTube. Dzięki temu Instagram TV może być świetnym „zamiennikiemYoutube’a i świetnym wsparciem dużych i małych biznesów. To po prostu kolejna droga dotarcia do klientów.

Instagram TV – jak korzystać z aplikacji?

IGTV jest dostępny zarówno dla użytkowników urządzeń z systemem Android jak i iOS. Jest on elementem tradycyjnego Instagramu oraz funkcjonuje jako oddzielna aplikacja, którą można pobrać ze sklepu. Możesz pobrać IGTV na Android i iOS klikając w odnośniki.

Jak założyć kanał na Instagram TV ?

Drogi są dwie, ale obie są banalnie proste. PIERWSZA DROGA
  1. Odpalamy aplikację IGTV.
  2. Klikamy „+” do góry po prawej stronie
  3. I to już! Wybieramy film z galerii i publikujemy.
DRUGA DROGA
  1. Odpalamy Instagram.
  2. Klikamy „Eksploruj” (przycisk z lupką).
  3. Wybieramy „IGTV”, czyli pierwszy przycisk do góry po lewej stronie.
  4. Klikamy „+” do góry po prawej stronie
  5. I to już! Wybieramy film z galerii i publikujemy.
  6. Klikamy „+” do góry po prawej stronie
  7. I to już! Wybieramy film z galerii i publikujemy.
Widzisz? To banalnie proste! Jeśli zależy Ci na jakości publikowanych nagrań pamiętaj, żeby je wcześniej zmontować. Możesz to zrobić w wielu bezpłatnych narzędziach np. UNFOLD albo w płatnych np. VSCO. Pamiętaj, że jakość filmu świadczy o Tobie i Twoim biznesie. Zadbaj, by był jak najlepszy!

Daj znać, czy używasz Instagram TV i w komentarzu koniecznie dodaj linka do Twojego Instagrama 🙂

Zacznij od prezentu!

Ułóż przemyślane ścieżki Klienta i znajdź odpowiednie strategie do swojego newslettera, tak aby pełni wykorzystać jego potencjał.