fbpx

IGTV to nowość Instagrama. Czym jest, do czego służy ? Czy warto zakładać Instagram TV zamiast Youtube ? Może IGTV to tylko dopełnienie ?

Jak założyć konto na Instagram Tv krok po kroku ( to naprawdę banalnie proste ). Cały proces trwa dosłownie kilka sekund więć nie oczekujcie kilkustronicowych instrukcji !;)

Nowości na Instagramie możemy zobaczyć niemal co tydzień. Mark Zuckenberg, właściciel Facebooka i Instagrama rozwija te dwie platformy w niemożliwie szybkim tempie. Jedną z największych i najbardziej spektakularnych zmian wprowadzonych, jest wyżej wspomniane Instagram TV.

Od lat oglądam YouTube i do tej pory nie wyobrażałam sobie innej platformy działającej w kwestii “długich filmów” – filmy na IGTV, jak i na YouTube są filmami ciągłymi i nie są przerywane co kilka sekund jak migawki w Stories. Dodatkow, filmy na Instagram TV możemy przewijać, zatrzymywać, serduszkować i.. komentować ! Czy to nie jest cudowne ? Moim zdaniem, IGTV może być świetnym “zamiennikiem” Youtube i świetnym wsparciem dużych i małych biznesów.

Dla tych osób, które nie potrafią edytować filmów na komputerze, ułatwiają to programy na telefon.

W płatnej wersji to np. program VSCO czy darmowy UNFOLD. Dwie, świetne i znane aplikacje.

Instagram TV vs Instagram Stories

Najważniejszą różnica, jest długość dodawanych filmików. Wideo może trwać nawet do godziny – jeśli wgrywane jest z komputera, natomiast filmiki z telefonu mogą trwać max. 10 minut. Instagram Stories jest “ucinane” a filmiki na IGTV są ciągłe i mamy możliwość przewijania go do tylu i do przodu.

Instagram TV – jak korzystać z aplikacji?

IGTV jest dostępny dla użytkowników urządzeń z systemem Android jak i iOS. Dodawanie i udostępnianie wideo jest naprawdę banalnie proste. Działa to na podobnej zasadzie co dodawanie czegoś do Insta Stories.

Możesz pobrać IGTV na Android i iOS klikając w odnośniki.

Jak założyć kanał na Instagram TV ?

  1. Wchodzimy w czyjeś IGTV.
  2. Klikamy na zębatkę zaznaczoną poniżej.

IGTV

3. Klikamy utwórz kanał.

 

 

IGTV

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Czytamy i klikamy 2 x “dalej”.

IGTV

IGTV

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Klikamy ” Utwórz kanał” i GOTOWE.

IGTV

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szybko poszło, prawda ? Teraz możesz się już cieszyć nowo otwartym kanałem i zacząć dodawać swoje filmy !

IGTV

 

Daj znać, czy używasz Instagram TV i w komentarzu koniecznie dodaj linka do Twojego Instagrama 🙂