PRZEDSPRZEDAŻAKADEMIA KREATOREK BIZNESU - 6-MIESIECZNY PROGRAM MENTORINGOWY DO DOCHODOWEGO BIZNESU ONLINE

Jak zmieniać i dostosowywać gotowe szablony Canva do Twojej Marki?

Gotowe szablony grafik do mediów społecznościowych są przeznaczone do edycji w darmowym programie – Canvie. Są łatwe do edycji, więc z całą pewnością poradzisz sobie z tym sama. Przejdźmy cały proces edytowania grafiki – krok po kroku. Na pewno dasz sobie z tym radę. Zaczynamy!

Krok pierwszy – skopiuj projekt

Po zakupie szablonów grafik do SM otrzymasz link do Canvy, w którym możesz je edytować. Plik powinien zostać automatycznie zapisany na Twoim profilu w Canvie. Znajdziesz go w zakładce „Wszystkie Twoje projekty”. Znajdź tam szablon, który właśnie chcesz użyć, a następnie kliknij trzy kropki w górnym prawym roku miniaturki. Wyświetli się wtedy menu. Wybierz z niego funkcję „Utwórz kopię”. Dzięki temu będziesz pracować na kopii, a podstawowa wersja szablonu pozostanie nienaruszona. Kliknij szybko dwa razy w miniaturkę kopii szablonu.

Krok drugi – zmień kolory

Jeśli już otworzyłaś szablon, to możesz go edytować. Jeśli masz ustalone kolory marki, to przygotuj kody RGB potrzebnych odcieni.
Żeby zmienić kolor elementu graficznego, wybierz go na szablonie, a następnie kliknij w przycisk koloru elementu. Znajdziesz go do góry z lewej strony. To mały kwadrat w takim samym kolorze jak wskazany przez Ciebie element. Kiedy go wybierzesz, po lewej stronie wysunie się menu kolorów. Możesz wybrać z niego taki odcień, jaki Ci się podoba lub wpisać kod kolorów Twojej marki. Żeby to zrobić, należy wybrać przycisk „Nowy kolor” (tęczowy przycisk, pierwszy od góry) i wpisać jego kod.

Krok trzeci – wstaw zdjęcie

W szablonie do mediów społecznościowych koniecznie musisz też zmienić zdjęcie.
W tym celu wybierz z menu po lewej zakładkę „Przesłane”, a następnie „Prześlij obrazy lub wideo”. Kiedy Twoje zdjęcia załadują się w całości, to będziesz mogła ich użyć. Robi się to bardzo prosto. Wystarczy, że klikniesz we właściwe zdjęcie, a pojawi się ono na projekcie.
Przesuń je tak, by w pełni zakrywało zdjęcie na szablonie lub dopasuj jego wielkość do własnych potrzeb. Jeżeli zdjęcie ma inny format, to może na grafice zająć mniej lub więcej miejsca niż proponowane foto na szablonie. Pamiętaj, że szablon jest tylko wskazówką, a nie sztywną wytyczną. Jeśli uważasz, że grafika będzie lepiej wyglądała, gdy zdjęcie będzie miało odrobinę inny rozmiar, to go po prostu zmień. Robi się to poprzez ciągnięcie zdjęcia za jeden z narożników.  Przykładowe zdjęcie z szablonu oczywiście usuń. Nie przyda się do niczego.

Krok czwarty – zmień font

Żeby zmienić font użyty na grafice wystarczy, że zaznaczysz pole tekstowe, a następnie wybierzesz czcionkę z listy. W tym celu trzeba kliknąć w rozwijalną listę do góry po lewej stronie. Z boku pojawi się menu, w którym będą wszystkie dostępne rodzaje fontów. Te oznaczone koroną są płatne. Wybierz font jaki Ci się podoba lub taki, który jest zgodny z identyfikacją Twojej marki.
W szablonie możesz też zmieniać wielkość fontu oraz jego pogrubienie. Jeśli chcesz, to możesz też dodać kolejne pola tekstowe.

Krok piąty – pobierz

Twoja grafika jest już właściwie gotowa. Teraz wystarczy tylko, że ją pobierzesz. Robi się to poprzez kliknięcie w przycisk do góry po prawej stronie. Wyświetli się lista, z której należy wybrać „Pobierz”. Następnie możesz wybrać typ pliku, jaki ma zostać zapisany na dysku. Sugerowany jest plik png, ale w przypadku grafik możesz też zdecydować się na jpg. Na koniec kliknij przycisk „Pobierz”. Twój projekt został zapisany na dysku i możesz użyć na swoich profilach w mediach społecznościowych.


Jeśli zastanawiasz się, gdzie możesz znaleźć gotowe szablony do grafik, które można edytować w tak prosty sposób, to wskakuj do mojego sklepu!


Zacznij od prezentu!

Ułóż przemyślane ścieżki Klienta i znajdź odpowiednie strategie do swojego newslettera, tak aby pełni wykorzystać jego potencjał.