Pielęgnacja twarzy – czyli co aktualnie stosuję

with Brak komentarzy

pielęgnacja twarzy

Pielęgnacja twarzy – czyli jakie kosmetyki stosuję i polecam

Oczyszczenie

To jeden z najważniejszych etapów pielęgnacji, ale założę się, że czytałyście już o tym nie raz. Dobre oczyszczenie twarzy po całym dniu trzymania makijażu i “zbierania” kurzu i roztoczy, który lata w naszym powietrzu to podstawa!
Pierwsza najważniejsza zasada – zawsze zmywaj makijaż.

Swoją twarz oczyszczam w kilku etapach.:

1. Myję twarz olejkiem różanym przy pomocy specjalnej sylikonowej myjki do twarzy, którą można nabyć w każdym Rossmanie.

2. Nakładam i lekko pocieram ręką o twarz pastę głęboko oczyszczająca z Ziaji.
Niestety nie sprawdzi się ona do wszystkich typów skóry, jeśli ktoś ma bardzo delikatną skórę twarzy, może ona zbyt mocno podrażnić.

3. Przemywam twarz płynem micelarnym z Biodermy.

pielęgnacja twarzy Nawilżanie i tonizowanie

Po dokładnym oczyszczeniu twarzy nakładam na twarz kilka preparatów w zależności czy jest to pielęgnacja wieczorna, czy poranna:

  1. Tonizuję twarz tonikiem, aby wyrównać PH skóry.
  2. Przy wieczornej pielęgnacji nakładam kilka kropel witaminy C – olejek ma wnikać w głębsze warstwy skóry. Rozjaśnia on przebarwienia i pobudza komórki do produkcji kolagenu. Zamiennie stosuję serum różane z Bielendy, które ma nawilżać przesuszoną skórę, wygładzać twarz, jest wtedy jak pupa niemowlaka!
  3.  Na dzień pod makijaż nakładam krem Cetaphil, który nie jest ciężki i bardzo szybko się wchłania. Mój podkład wcale nie roluje się z nim, a niestety przy wielu innych kremach tak się zdarzało.
  4. Na koniec nakładam serum na rzęsy Long 4 lashes – opinie na jego temat są podzielone. Nieumiejętne stosowanie tego produktu, może przynieść wiele nieporządanychy konsekwencji. Mimo to, postanowiłam go spróbować i jestem zachwycona!
    HIT:

    W momencie, gdy mam więcej czasu na domową pielęgnację, stosuję różne maseczki na twarz. Jedna z nich to mój ulubieniec. Tak wypieszczoną twarz miałam pierwszy raz na swoim wieczorze panieńskim. Jest to witaminowa maska algowa z Bielendy.

A Ty, jakie kosmetyki do pielęgnacji twarzy używasz?
Jaki kosmetyk jest Twoim zupełnym HITEM i MUST HAVE?