Pomoc Wedding Planner – czy to była słuszna decyzja?

with 4 komentarze

Wedding Planner

Wedinng planner – czy to się opłaca?

Jesteśmy już kilka miesięcy po ślubie, patrząc z perspektywy czasu chciałabym napisać kilka słów o pracy Wedding Plannera. Czy opłacało nam się wziąć osobę do pomocy, koordynowania całego dnia i dekoracji? O tym przeczytacie niżej.

wedding planner
Kim jest Wedding Planner?

Po pierwsze, kto to jest ten Wedding Planner? To koordynator i organizator ślubu, często także osoba zajmująca się dekoracją sali weselnej. Służy pomocą w wyborze i doradztwie w zakresie kompleksowej organizacji ślubu i wesela.

Wedding Planner

Dlaczego zdecydowałam się na usługę Wedding plannera?

Jak większość kobiet, chciałam, aby wszystko na moim ślubie było dopięte na ostatni guzik, sala wyglądała jak z bajki, a ja,  moja mama i siostra (która była świadkową) nie stresowała się w tym dniu aż tak bardzo. Decydując się na pomoc Bernadetty Kowalczyk, wiedziałam, że 3/4 obowiązków odejdzie. Zostały tylko te, które musiałam załatwić już sama z przyszłym mężem.

Wedding Planner


Czy uważam,że Wedding Planner był niezbędny na naszym ślubie?

Nie. Uważam, że jest to usługa luksusowa i nie jest dla wszystkich. Osoby, które mają swoje zdanie i nie potrafią oddać jakichś zadań w ręce profesjonalistów, bo nie mają nad czymś kontroli, nie powinni decydować się na tego typu usługi. Znając swoją osobę, zorganizowałabym wszystko na swój ślub bez pomocy wedding plannera. No tak, ale jakim kosztem? Ile nocy bym nie przespała? Nie miałabym też gwarancji, że inne usługi będą w stu procentach profesjonalne, dotrzymane według umowy – nad tym wszystkim czuwała ona – Mistrzyni.

Dobra inwestycja

Na ten moment wiem, ile stresu przynosi organizacja ślubu i wesela, że nie wszystko przychodzi tak łatwo, jak się wydaje. Mogę stwierdzić, że to była najlepsza inwestycja w tym dniu. Fotograf robi piękne zdjęcia, DJ gra fajną muzykę, kamerzysta nagrywa.
A co robiła moja wedding planner ? Dosłownie wszystko. Koordynowała najmniejszy szczegół. Dekorując i ogarniając wszystkich na ślubie, martwiła się  o to, jak się czuję, jaki mam humor, czy przypadkiem jej nie potrzebuje, czy cała obsługa odpowiednio wykonuje swoją pracę.

Wedding Planner

Co najważniejsze, to fakt, że mój ślub był jedyny w swoim rodzaju. Moja wedding planner-Mistrzyni Ceremonii zorganizowała wszystko, co do ostatniej minuty ślubu i wesela. Przy okazji, dzięki jej pomocy zaoszczędziliśmy niemałą sumę pieniędzy. Rodzina z początku była bardzo sceptycznie nastawiona, bo przecież byli już na tylu ślubach, na którym nie było takiej osoby i wszystko „jakoś się udało”, ale ja nie chciałam jakoś, tylko idealnie — a tak właśnie było. Wszystkie te wcześniej zrzędzące osoby po weselu były zachwycone z usługi Mistrzyni!

Wedding Planner

 

Co wchodzi w zakres obowiązków Mistrzyni Ceremonii?

Wszystko zależy od tego, na jaką usługę się zdecydujemy. W opcjach mamy dekorację z koordynacją całego dnia — kompleks. Samą dekorację sali/ kościoła lub tylko koordynację. Wszystko zależy od naszej potrzeby. My zdecydowaliśmy się na kompleksową usługę.

 

Czy jeszcze raz skorystałabym z usługi Wedding Plannera?

Oczywiście, że tak! Profesjonalizm to drugie imię Bernadetty. Nie wyobrażam już sobie tego dnia bez udziału Mistrzyni Ceremonii. Każdej pannie młodej, która chce uniknąć siwych włosów na głowie i bólu żołądka, bo coś poszło nie tak, szczerze polecam zastanowić się nad usługą Mistrzyni Ceremonii.

 


Post nie jest sponsorowany, a każda wyrażona opinia jest moją własną.